Úvodní strana | CTR group a.s. | Další projekty | Pracovní příležitosti      
 
   
 
    |   |   |   |      
 
 


TISKOVÉ ZPRÁVY A AKTUALITY


25. 3. 2010 - DENÍK METRO

Bez práce nejsou koláče

V souvislosti s hospodářskou krizí jsme hledali developera, kterému se daří, a který si na současné podmínky nijak nestěžuje. Pátrání to nebylo snadné, ale povedlo se. Položili jsme několik otázek na tělo obchodnímu řediteli společnosti CTR group Tomáši Kašparovi.

Jak jste se vypořádali s krizí?
Během tří měsíců v závěru minulého roku jsme prodali 100 bytů v I. etapách projektů Křižíkova 52 a Kobylisy. Optimalizujeme vnitřní chody ve firmě, stačí nám zisky běžné na evropském trhu. To co postavíme, umíme i prodat.

Jak to, že se vám daří? Ostatní developeři v této době nešetří sebelítostí…
Základem všeho je naslouchání klientům, odlišnost od konkurence a nepřetržitá práce na inovacích. Ke každému projektu přistupujeme tak, jako bychom v něm chtěli sami bydlet, což se velmi pozitivně projevuje na výsledku naší práce. Myslíme i na to, co budou naši současní zákazníci potřebovat za pět i více let. Dobrým vzorem je projekt Křižíkova 52 v Praze, kde jsou všechny byty připraveny pro osazení prvků inteligentního bydlení technologií inHome. Ve spolupráci s našimi partnery jsme schopni každý byt proměnit v inteligentní za 2 dny.

Zní to moc pěkně, ale co to znamená v praxi?
Inteligentní byt umožňuje obyvatelům snadné ovládání chodu domácnosti, zabezpečení a možností zábavy. Jednotlivými součástmi jsou řídicí systém, okruh zabezpečení, kamerový systém, úsporná regulace vytápění, ovládání světel a žaluzií a audiovizuální techniky. Přístup do systému máte buď z několika míst přímo v bytě, případně přes internet nebo telefon. Tímto způsobem nikdy neztrácíte přehled o tom, co se ve vašem bytě děje, a možnost ho ovládat. Zvonění k Vašemu bytu si můžete přesměrovat na mobilní telefon, spotřebu energií je možné sledovat v Kč a po týdnech, ráno se Vám automaticky připraví káva a na televizi můžete sledovat stav dopravy z veřejně dostupných kamer…

Hovoříte o budoucnosti, co dalšího chystáte?
Zatímco řada developerských firem bojuje o existenci, my se díváme stále dopředu a dnešní trh považujeme za příležitost. V konečné fázi příprav máme například projekt Champagnersiedlung v rakouském Grazu, kde začneme s realizací v příštím roce. Tento projekt je výjimečný i v západoevropském měřítku, kombinuje prostředí historických vinných sklepů, rezidenčního bydlení, široké nabídky služeb a scenerii rakouských Alp.

Pražané znají váš projekt nájemních bytů na Albertově. Když jste jej uvedli na trh, překvapili jste nejen konkurenci ale i širokou veřejnost.

Jak si teď vedete na Albertově?
Našemu projektu Albertov Rental Apartments, jehož filozofie je na pražském realitním trhu stále  ojedinělá, se daří i přes pokračující krizi. Z nabídky více než 260 velmi kvalitních bytů k pronájmu má 75% bytů své dlouhodobé nájemníky. Nejen jim pak slouží vynikající restaurace, kavárna, supermarket a řada dalších obchodů.

Kde berete takovou jistotu?
Společnost CTR group je stabilní a silná firma s 28-letou tradicí působící v sedmi zemích střední Evropy. Jsme trpěliví a uvědomujeme si, že prakticky pro každý úspěch platí: bez práce nejsou koláče.

 


16. 3. 2010 - TISKOVÁ ZPRÁVA

Inteligentní bydlení za dva dny?
Rezidence Křižíkova 52 představila v Čechách unikátní technologie pro bytový sektor

Společnost Insight Home s developerem CTR group připravila zájemcům možnost pořídit si „chytrý“ domov na klíč

Inteligentní technologie oproti obecnému povědomí nepronikají na český trh pomalu a opatrně, právě naopak. Spolupráce předního českého developera CTR group se společností Insight Home předznamenává nástup jejich využití v širokém záběru i mezi zájemci o nové rezidenční bydlení a investory. Ojedinělé technologické řešení, které lze v bytech vyšší třídy za pomoci bezdrátových technologií zavést v rekordně krátkém čase (v rozmezí dvou dnů), se tak stává dostupným zvýšením komfortu, bezpečí a ekonomičnosti bydlení.

„S řešením inHome se můžete doma budit za zvuku oblíbené hudby, vůně čerstvě uvařené kávy a při zvolené světelné scéně. Nenabízíme extravaganci ani výlet do daleké budoucnosti, prezentované možnosti jsou realizovatelné v rozsahu podle klientova přání bez nutnosti zasahovat do hotových elektrických rozvodů,“ vysvětluje výhody technologické koncepce inHome ředitel společnosti Insight Home Jan Průcha. „Jde o modulární systém, který se skládá z pěti nezávislých komponent. Můžete je zavést buď postupně, nebo najednou, přičemž jejich kompletní zapojení ve vzorovém bytě trvalo dva dny. S touto časovou dotací proto lze orientačně počítat. Jednotlivými součástmi jsou řídicí systém, okruh zabezpečení, kamerový systém, úsporná regulace vytápění, ovládání světel a žaluzií a audiovizuální techniky. Přístup do systému máte buď z několika míst přímo v bytě, případně přes internet nebo telefon. Tímto způsobem nikdy neztrácíte přehled o tom, co se ve vašem bytě děje, a možnost ho ovládat,“ představuje dostupné funkce Průcha.

Křižíkova 52

Bytový komplex v pražském Karlíně mezi Rohanským nábřežím a Vltavou je prvním projektem, který se zapojením těchto technologií počítá od začátku. Jeden ze 112 bytů společnosti CTR group slouží k prezentačním účelům, zbytek může být na přání nového majitele v krátkém termínu technologií inHome okamžitě osazen. „Důležité je počítat s přípravou na prvky inteligence už v rané fázi projektování, ale pokud jde o byty s takto vysokým standardem, technické překážky odpadly. Od určité hranice je těžké rozpoznat, co je vysoký standard, na který se v této části trhu specializují i jiní, a co reálná nadstavba k existujícím možnostem,“ říká obchodní ředitel společnosti CTR group Tomáš Kašpar. „Rozhodli jsme se proto pro variantu, kterou zatím ostatní přehlížejí, ale která má velký potenciál stát se součástí běžně vyžadovaného vybavení. O možnost koupit si byt s možností realizace řešení inHome bude podle našeho názoru zájem už jen proto, že přinese možnost, jak ho v budoucnosti zhodnotit.“

Společnost Insight Home kromě vzorového bytu v Karlíně provozuje ještě samostatné Cetrum pro technologie inteligentního bydlení v Praze 4 – Cholupicích (www.CITIB.eu). Areál dvou obytných a jednoho zahradního domu slouží jako prezentační místo moderního bydlení pro region střední a východní Evropy. Inteligentní bydlení je konceptem propojujícím účelné architektonické řešení objektu s technologickým zázemím, které obyvatelům umožňuje snadné ovládání chodu domácnosti, maximální zvýšení jejich pohodlí, zabezpečení a možností zábavy. Areál byl zařazen do prestižní Grand Prix Architektů 2009 – Národní cena za architekturu.

 


3. 9. 2009 - DENÍK METRO

CTR group – umění odlišnosti a inovace

Společnost CTR group má na evropském trhu tradici více než 25 let a i v Praze se dostala na špičku právě proto, že se nebojí své projekty stále inovovat. Na počátku letošního roku začala velmi úspěšně prodávat byty v projektu Křižíkova 52, jen 100 metrů od stanice metra Křižíkova v pražském Karlíně.

Při koupi bytu v této lokalitě poskytuje CTR group v současnosti výrazné slevy, specifické dle individuálních preferencí každého ze zájemců o kvalitní bydlení. Celý bytový projekt je atypický nejen nadstandardním vybavením bytů, které je zahrnuto již v základní ceně, ale i tím, že prodej bytů byl zahájen až ve stadiu vysoké rozestavěnosti stavby. Zájemci o koupi si tak mohli, vybírat byt na základě jeho skutečné prohlídky a nejen pomocí virtuálních prezentací, což je pro Prahu zcela netypické. Do bytů se jejich noví majitelé budou moci nastěhovat pouze několik týdnů po koupi, a to letos na podzim. Nyní probíhají již jen dokončovací interiérové práce.

V průběhu loňského léta otevřela společnost CTR group nový rezidenční areál velmi kvalitních bytů na pronájem – Albertov Rental Apartments. Jedná se o komplex šesti budov na pražském Albertově, který vyniká svou unikátní myšlenkou nájemního bydlení v kombinaci s rozsáhlým množstvím služeb a bezpečného zázemí. Apartmány jsou vybaveny vysokorychlostním internetem, TV se satelitem, plně zařízenou kuchyní a kvalitním nábytkem v individuálním designu každého bytu! V komplexu se nachází obchodní centrum, banka, supermarket a také kvalitní zážitková restaurace la Galerie. Je nutné podotknout, že podobně rozsáhlý areál nových bytů pouze k pronájmu u nás zatím neexistuje.

A co chystá CTR group do budoucna? Prozradíme, že u nových projektů zvažuje jako standard vybavení speciálními dvojkrby, které uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky. V rakouském Grazu zas bude mít v rámci projektu Champagnersiedlung každý byt vlastní vinný sklep! Má-li klient u jednoho prodejce na výběr z vícero možností, a to všech velmi lákavých, je-li cena přiměřená a jedná se o kvalitní projekt v příjemné lokalitě, je velmi pravděpodobné, že si u něj byt také zakoupí či pronajme. A jsou to právě originální a inovativní kombinace, které společnost CTR group umí dobře sestavit, čímž sama určuje budoucí trendy na trhu s byty.

 


12. 3. 2009 - Tisková zpráva

Společnost CTR group a.s. nabízí svým klientům
zařízení interiéru bytu až do 830.000,- Kč na míru a zdarma.

Se zahájením prodeje bytového projektu Křižíkova 52 nabízí CTR group svým klientům zcela unikátní benefit, který je opětovně naprostou výjimkou jak svým charakterem, tak i rozsahem. V bytovém projektu Křižíkova 52 mají klienti možnost vybrat si zařízení interiéru svého nového bytu a my ho necháme přímo na míru vyrobit, nainstalujeme ho a připravíme k užívání. Klienti tak získají zařízení bytu včetně kuchyňské linky až do 830.000,- Kč zcela zdarma. Náš bytový architekt si rád poslechne požadavky a představy klientů, zařízení bytu a kuchyňskou linku navrhne dle jejich představ přesně pro konkrétní byt. Architekt má bohaté zkušenosti s navrhováním zařízení na míru pro všech 269 bytů v  rezidenčním areálu Albertov Rental Apartments. Akce probíhá do konce 30.4.

Pokud klient nebude chtít využít našeho benefitu a bude si chtít zařízení bytu řešit zcela ve vlastní režii, máme pro něj další nabídku – bydlení v areálu nájemních bytů – Albertov Rental Apartments – a to až do nastěhování do nového bytu v projektu Křižíkova 52. Samozřejmě opět zdarma.

CTR group tak klientům projektu Křižíkova 52 nabízí komplexní a zcela ojedinělou službu – starosti klienta končí výběrem bytu – vše ostatní zařídíme my.

Nejnovější projekt společnosti - bytový dům Křižíkova 52 situovaný u stanice metra trasy B Křižíkova - je výjimečný nejen vysokým standardem vybavení bytů, ale také tím, že se prodej bytů v něm zahajuje až ve stadiu vysoké rozestavěnosti stavby. Hrubá stavba byla dokončena již v prosinci roku 2008 a v současnosti probíhají dokončovací interiérové práce. Klientům tak nabízíme možnost vybírat byt na základě jeho skutečné prohlídky a ne jen na základě půdorysů, vizualizací resp. virtuálních prohlídek. Do svých nových bytů se klienti budou moci nastěhovat pouze několik měsíců po koupi – kolaudace je naplánována na podzim letošního roku.

Kombinace možnosti osobní prohlídky, vysoce nadstandardního vybavení, výborné lokality v širším centru, kvalitní architektury, vynikající dopravní dostupnosti v blízkosti stanice metra, přiměřené ceny a unikátní akce činí z projektu Křižíkova 52 velmi atraktivní a ojedinělou nabídku nového bydlení v Praze.

         

25. 2. 2009 - Tisková zpráva

Ve dnech 12. 2. až 15. 2. 2009 se CTR group účastnila výstavy „Bydlení 2009“ v pražských Holešovicích. Pro návštěvníky výstavy byla připravena soutěž o valentínsky koš plný dobrot a romantickou večeři pro dva v restauraci La Galerie. Losování z osudí vybralo výherce – manžele Polákovi. V pátek 20. února byla hlavní cena slavnostně manželům Polákovým předána v restauraci La Galerie, kde oba strávili příjemný večer za asistence šéfkuchaře restaurace Mikuláše Gottwalda a someliéra Jiřího Kačerovského. V rámci večeře si manželé Polákovi prohlédli vzorové byty areálu Albertov Rental Apartments a večer zakončili sklenkou výborného portského vína. Dle jejich tvrzení budou na restauraci La Galerie ještě dlouho vzpomínat.11. 2. 2009 - Tisková zpráva

V těchto dnech společnost CTR group a.s. zahájila prodej bytového projektu Křižíkova 52. Jedná se o areál 112 nadstandardních bytů situovaných jen 100 m od stanice metra „B“ Křižíkova v Praze 8 – Karlíně. Společnost CTR group je na pražském trhu známá jako inovátor v oblasti bytových projektů. Mezi její nejznámější projekty patří Albertov Rental Apartments - areál 269 bytů pouze na pronájem s rozsáhlým zázemím služeb, který je situovaný na Albertově pod Vyšehradem a stal se velmi vyhledávaným a známým i v zahraničí.

Bytový dům Křižíkova 52 je atypický nejen nadstandardním vybavením bytů zahrnutým v základní ceně, ale také tím, že se prodej bytů v něm zahajuje až ve stadiu vysoké rozestavěnosti stavby. Hrubá stavba byla dokončena již v prosinci roku 2008 a v současnosti probíhají dokončovací interiérové práce. Do svých nových bytů se klienti budou moci nastěhovat pouze několik měsíců po koupi – kolaudace je naplánována na podzim letošního roku. Klientům tak nabízíme v Praze zcela unikátní možnost vybírat byt na základě jeho skutečné prohlídky a nejen na základě půdorysů a vizualizací nebo virtuálních prohlídek.

Naprostá většina bytových projektů v Praze se začíná prodávat ještě před zahájením výstavby. To v případě projektu Křižíkova 52 neplatí. Zájemci tak budou mít možnost podívat se při výběru na dispoziční řešení, kvalitu provedených prací a zhodnotit výhled. Až po skutečném zjištění těchto důležitých faktorů se rozhodnou pro koupi konkrétního bytu. Samozřejmě získají také jistotu, že bytový dům se skutečně postaví a nezůstane pouze „na papíře“, což se bohužel při současné složité dostupnosti bankovních úvěrů pro developery některým projektům stává.

V bytovém domě bude k dispozici plně zařízený vzorový byt. Finančním a hypotečním poradcem se stal jeden z nejsilnějších hypotečních makléřů – společnost Sophia Finance.

Kombinace možnosti osobní obhlídky všech bytů, nadstandardního vybavení, výborné lokality v širším centru, kvalitní architektury, vynikající dopravní dostupnosti v blízkosti stanice metra a přiměřené ceny (uváděné včetně garážového stání) činí z projektu Křižíkova 52 velmi atraktivní a ojedinělou nabídku nového bydlení v Praze.


www.krizikova.eu

Tel.: 725 820 820

 

 
  © 2011, CTR group a.s.  
 
 
Úvodní strana Ceník Místo pro život Vzorový byt